Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş hekimliğinde klasik yöntemlerle yapılan işlemlerin dijital fotoğraf makinası, ağız içi tarayıcı ve bilgisayar ile yapılmasıdır. Dijital diş hekimliği ile estetik gülüş tasarımı yapmak mümkündür. Hastanın yüz ve ağız yapısına uygun olarak planlanan değişikliklerin hastaya herhangi bir işlem yapmadan önce hastanın bu değişikliklerin görebilmesini, gerekli ise hastanın istediği değişikliklerin yapılabilmesini ve onayının alınmasını sağlar. Ön değerlendirmede hastanın stabil durumuyla birlikte dişlerin konuşma, gülme gibi fonksiyon sırasında değerlendirmesi de yapılmalıdır.

Dijital Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

Diş hekimliğinde klasik yöntemlerle yapılan işlemlerin dijital fotoğraf makinası, ağız içi tarayıcı ve bilgisayar ile yapılmasıdır. Dijital diş hekimliği ile estetik gülüş tasarımı yapmak mümkündür. Hastanın yüz ve ağız yapısına uygun olarak planlanan değişikliklerin hastaya herhangi bir işlem yapmadan önce hastanın bu değişikliklerin görebilmesini, gerekli ise hastanın istediği değişikliklerin yapılabilmesini ve onayının alınmasını sağlar. Ön değerlendirmede hastanın stabil durumuyla birlikte dişlerin konuşma, gülme gibi fonksiyon sırasında değerlendirmesi de yapılmalıdır. Bunu en rahat hastadan aldığımız kısa video çekimleri ve fotoğraflar üzerinde görebiliriz. Böylelikle tedavi planlama ve uygulama süresi kısalır. Hastanın ağzından bulantı oluşturmadan alınan dijital görüntüler ve bilgisayar destekli cihazlar ile klinik ortamında tek seansta uygulamalar yapılabilir.

Yeni bir gülüş tasarımı dizayn edilirken dişlerin bitmiş halini taklit eden bir ön deneme yapılarak prova edilir. Bu işlem sayesinde dişlerin final bitim hali geldiğinde hasta beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşmamış olur.

Garanti edilmiş
Mükemmellik

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/ordodonti-2.png

Tedavilerimiz

Dental tedavilerinizi en güncel materyallerin kullanıldığı, sterilizasyon ve dezenfeksiyon protokollerinin titizlikle uygulandığı hijyenik ve konforlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/dental-botox.png

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, çürük ya da kırılma gibi farklı nedenlerle kaybedilen dişleri hem fonksiyon hem de estetik açıdan geri kazandırmak için yapılan bir tedavidir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/diş-estetiği.png

Gülüş Tasarımı

Kişiye özel planlanan gülüş estetiği uygulamalarında gülümsemeyi önleyen faktörler ortadan kaldırılarak dişlerde altın oran yakalanmaktadır.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/periodontoloji.png

Sağlıklı Diş Etleri

Birçok anlamda ağzınız, vücudunuzun genel durumunun bir aynası olarak görülebilir. Özellikle periodontal durumumuz diş etlerimizde bölgesel olarak ne olduğundan çok daha fazlasını söyleyebilir.