Diş Eti Hastalıkları Tedavisi (Periodontoloji) Nedir?

Bu tedaviler ile diş eti, ağız içi dokuları ve dişleri çevreleyen alveolar kemik ile ilgili iltihabi hastalıkların önlenmesi ve ayrıca daha rahat etkin çiğneme gibi faydalar sağlanır.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi (Periodontoloji)

Bu tedaviler ile diş eti, ağız içi dokuları ve dişleri çevreleyen alveolar kemik ile ilgili iltihabi hastalıkların önlenmesi ve ayrıca daha rahat etkin çiğneme gibi faydalar sağlanır.

Diş eti hastalıkları erken dönemde teşhis edildiğinde kısa sürede başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Dişler üzerinde ki eklentilerin uzaklaştırılması ve düzgün bir kök yüzeyinin sağlanması diş etinde hastalığa sebep olan bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlar.

İyi bir ağız hijyeni alışkanlığı elde edilmesi, tedavi başarısının hayat boyu devam etmesinde altın kuraldır.

Dişeti problemleri tedavi edilmediğinde diş kaybına yol açabilir. Diş etlerinde kanama, şişlik, kızarıklık, ağrı, hassasiyet, çekilme, dişlerde sallanma ve ağız içinde koku varlığı gibi belirtiler diş eti hastalığını ifade eder. Tedaviye başlanmazsa diş etindeki iltihap çene kemiğine yayılarak kemikte erimeye neden olur.

Garanti edilmiş
Mükemmellik

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/ordodonti-2.png

Tedavilerimiz

Dental tedavilerinizi en güncel materyallerin kullanıldığı, sterilizasyon ve dezenfeksiyon protokollerinin titizlikle uygulandığı hijyenik ve konforlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/dental-botox.png

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, çürük ya da kırılma gibi farklı nedenlerle kaybedilen dişleri hem fonksiyon hem de estetik açıdan geri kazandırmak için yapılan bir tedavidir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/diş-estetiği.png

Gülüş Tasarımı

Kişiye özel planlanan gülüş estetiği uygulamalarında gülümsemeyi önleyen faktörler ortadan kaldırılarak dişlerde altın oran yakalanmaktadır.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/periodontoloji.png

Sağlıklı Diş Etleri

Birçok anlamda ağzınız, vücudunuzun genel durumunun bir aynası olarak görülebilir. Özellikle periodontal durumumuz diş etlerimizde bölgesel olarak ne olduğundan çok daha fazlasını söyleyebilir.