Zirkonyum ve Protez Tedavileri

Protez uygulamaları çeşitli nedenlere bağlı olarak eksilen veya kırılan dişlerin yeniden onarılması ve tamamlanması amacıyla yapılan estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. Genel olarak iki kısımda incelenir. Sabit protezler ve hareketli protezler…

Hareketli Protez

Ağızda çok fazla sayıda diş eksikliğinin olduğu durumlarda uygulanan protez şeklidir. Hasta protezini kendisi takıp çıkarabilir.

Sabit Protez

Hastada eksik veya estetik olarak düzeltilmesi gereken işlemlerde ya hastanın ağzında mevcut olarak bulunan kendi dişleri kullanılarak ya da eksik dişlerin yerine implant uygulamaları yapılarak tedavilerin tamamlanmasıdır.

Hasta yapılan protezi ağzından kendisi çıkaramaz.

Sabit protezler ya metal destekli porselen kullanılarak ya da zirkonyum adı verilen estetik bir porselen kullanılarak yapılırlar.

Estetik beklentisi yüksek olan hastalarda geleneksel metal destekli porselen sistemler yerine zirkonyum porselen kullanılması daha doğal bir görüntü sağlamasından dolayı tercih edilir.

Klasik porselen kaplamalarda metal alt yapı dişlerde opak bir görüntü verir. Bu da dişlerde cansız ve yapay bir görünüm oluşturduğu için zirkonyum porselenler bu olumsuzluğu kapatır.

Zirkonyum porselen içerisinde metal olmadığı için metal alerjisinin önüne geçer ve ağızda kötü metal tat ve kokusu yaratmaz.

Kontrolleri düzenli yapıldığında uzun süre ağızda kullanılabilirler.

Garanti edilmiş
Mükemmellik

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/ordodonti-2.png

Tedavilerimiz

Dental tedavilerinizi en güncel materyallerin kullanıldığı, sterilizasyon ve dezenfeksiyon protokollerinin titizlikle uygulandığı hijyenik ve konforlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/dental-botox.png

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, çürük ya da kırılma gibi farklı nedenlerle kaybedilen dişleri hem fonksiyon hem de estetik açıdan geri kazandırmak için yapılan bir tedavidir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/diş-estetiği.png

Gülüş Tasarımı

Kişiye özel planlanan gülüş estetiği uygulamalarında gülümsemeyi önleyen faktörler ortadan kaldırılarak dişlerde altın oran yakalanmaktadır.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/periodontoloji.png

Sağlıklı Diş Etleri

Birçok anlamda ağzınız, vücudunuzun genel durumunun bir aynası olarak görülebilir. Özellikle periodontal durumumuz diş etlerimizde bölgesel olarak ne olduğundan çok daha fazlasını söyleyebilir.