Horlama Nedir?

Uyku sırasında solunumun kesilmesine neden olmayan horlamalar için uyku pozisyonunun değiştirilmesi, daha yüksek yastıkta uyunması, fazla kiloların verilmesi, sindirimi kolay yiyecekler tüketilmesi, alkol ve sigara kullanımının bırakılması ve burun bandı kullanılması gibi çözümler önerilebilir.

Horlama Tedavisi ve Apareyleri

Uyku sırasında solunumun kesilmesine neden olmayan horlamalar için uyku pozisyonunun değiştirilmesi, daha yüksek yastıkta uyunması, fazla kiloların verilmesi, sindirimi kolay yiyecekler tüketilmesi, alkol ve sigara kullanımının bırakılması ve burun bandı kullanılması gibi çözümler önerilebilir.

Başlangıç ve hafif düzeyde apne ile birlikte görülen horlamalarda, hastadan ölçü alınarak kişiye özel yapılan horlama apareyleri hastanın şikayetlerini giderilebilir.

Uyku Apnesi Nedir?

Uyku apnesi, horlamadan bağımsız olarak uyku durumunda nefes aralığının uzaması veya durması anlamına gelmektedir. Solunum durması 10 saniyeden fazla sürüyorsa hayati tehlike oluşturabilmektedir.

Horlama ve uyku apnesinin kişi üzerindeki etkileri nelerdir?

Yorgunluk, Halsizlik, Konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı ve mide bulantısı, rahat nefes alamamaya bağlı olarak sabahları zor uyanma gibi etkiler görülmektedir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/Horlama-Tedavisi-g1-1280x854.jpg
Horlama tedavisi nasıldır?

Horlama tedavisi için günümüzde modern tıpta üç tedavi yöntemi bulunur. Bunlar arasında horlama plağı, horlamayı bırakmaya yardımcı olmak için en ideal ve uzun vadeli horlama tedavisidir.

Horlama Plağı Nedir?

Horlama plağı, horlamayı bırakmaya yardımcı olmak için en ideal ve uzun vadeli horlama tedavisidir. Kişiye özel olarak tasarlanan ve uygulanan alt ve üst dişleri

kapsayan tek parça bir plaktan oluşmaktadır. Geceleri uykuda kullanılır ve alt çeneye ileri ve aşağı konum vererek sarkmış olan dokuları tekrar eski gerginliklerine kavuşturarak soluk yolunu açar ve uyku apnesini engeller.

Garanti edilmiş
Mükemmellik

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/ordodonti-2.png

Tedavilerimiz

Dental tedavilerinizi en güncel materyallerin kullanıldığı, sterilizasyon ve dezenfeksiyon protokollerinin titizlikle uygulandığı hijyenik ve konforlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/dental-botox.png

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, çürük ya da kırılma gibi farklı nedenlerle kaybedilen dişleri hem fonksiyon hem de estetik açıdan geri kazandırmak için yapılan bir tedavidir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/diş-estetiği.png

Gülüş Tasarımı

Kişiye özel planlanan gülüş estetiği uygulamalarında gülümsemeyi önleyen faktörler ortadan kaldırılarak dişlerde altın oran yakalanmaktadır.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/periodontoloji.png

Sağlıklı Diş Etleri

Birçok anlamda ağzınız, vücudunuzun genel durumunun bir aynası olarak görülebilir. Özellikle periodontal durumumuz diş etlerimizde bölgesel olarak ne olduğundan çok daha fazlasını söyleyebilir.