Diş Sıkma ve Gıcırdatma

Diş sıkma ve gıcırdatma olarak bilinen bruksizm bir çok hasta grubunda gözlenen bir kas aktivitesidir. Fakat hastalar genelde bu durumun farkında olmayabilirler. Diş sıkma problemi olan hastalarda baş, boyun, çene eklemi ve yüzde ağrılar gözlenebilir.

Diş Sıkma ve Gıcırdatma Tedavisi

Diş sıkma ve gıcırdatma olarak bilinen bruksizm birçok hasta grubunda gözlenen bir kas aktivitesidir. Fakat hastalar genelde bu durumun farkında olmayabilirler. Diş sıkma problemi olan hastalarda baş, boyun, çene eklemi ve yüzde ağrılar gözlenebilir. Bu hastaların diş boylarında kısalma, aşınma ve buna bağlı olarak daha yaşlı bir yüz ifadesi oluşabilir. Buna benzer olumsuz etkileri olduğu durumlarda tedavi edilmesi gerekebilir. Diş sıkmaya bağlı oluşan kas ağrılarında çene botoksu uygulaması yapılabilir. Aşırı aktivite gösteren çene kaslarına botoks materyali kullanılarak belirli bir süre fonksiyonun azaltılmasıdır. Bu dönemde yeme ve konuşma hareketlerinde herhangi bir kısıtlama yaşanmazken diş sıkma aktivitesine bağlı ortaya çıkan sorunları da kaldırmaktadır.

Garanti edilmiş
Mükemmellik

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/ordodonti-2.png

Tedavilerimiz

Dental tedavilerinizi en güncel materyallerin kullanıldığı, sterilizasyon ve dezenfeksiyon protokollerinin titizlikle uygulandığı hijyenik ve konforlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/dental-botox.png

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, çürük ya da kırılma gibi farklı nedenlerle kaybedilen dişleri hem fonksiyon hem de estetik açıdan geri kazandırmak için yapılan bir tedavidir.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/diş-estetiği.png

Gülüş Tasarımı

Kişiye özel planlanan gülüş estetiği uygulamalarında gülümsemeyi önleyen faktörler ortadan kaldırılarak dişlerde altın oran yakalanmaktadır.

https://alirizaalpoz.com/wp-content/uploads/2022/05/periodontoloji.png

Sağlıklı Diş Etleri

Birçok anlamda ağzınız, vücudunuzun genel durumunun bir aynası olarak görülebilir. Özellikle periodontal durumumuz diş etlerimizde bölgesel olarak ne olduğundan çok daha fazlasını söyleyebilir.